Bursa Beko Klima Servisi

Bursa Beko Klima Servisi

Bursa Beko Klima Servisi

Bursa Beko Klima Servisi

Bursa beko servisi talep etmeden önce bilmeniz gereken bir takım şeyler sizi servis ücreti ödemekten kurtarırken zaman kazanmanıza sebebiyet verecektir. Bununla ilgili olarak dilerseniz hemen yazımızı okumaya başlayalım ve ne gibi klima arızalarını bireysel olarak çözebileceğimizi inceleyelim…

Klima çalışmıyorsa, ünitenin mod değiştirmesi beklenmelidir. Cihaz mod değişimi akabinde hemen çalışmayacaktır. Ortalama olarak 5 dakika beklemek yeterli olacaktır.

Klima sıcak üflemiyorsa, Beko klimanızın ısıtma işleminde yer alan ünitenin açılması sonucunda hava üflemesini engelleyecek olan unsurlar incelenir ve fan bir süre çalışmayabilir. Bu durum buzların çözülmesine kadar geçecek olan süreci beraberinde getirir. Bu süreç yaklaşık 15 dakika kadar olabilir.

Klimadan koku geliyorsa, dış üniteden içeri hava girişinde etraftaki halı ya da mobilya kokuları klimanıza yansıyabilir bunun için klimanızın kontrol edilmesi ya da yıllık bakımlarının yapılmasına dikkat etmek gerekir.

Klimadan ses geliyorsa, sıcaklığa bağlı olarak değişken ses şiddetleri ile karşılaşmak olası sonuçlar arasında yer alır. Çok rahatsız edici bir ses varsa servis talep etmeniz gerekebilir.

Run ve Timer lambalarının ikiside yanıp sönüyorsa, dış ünitede bir problem olduğu anlamına gelir ve dış ünitenin servis kontrolüne girmesi gerekir. Olası durumlar gaz eksikliği, kompresör arızası, kapasitör arızası gibi durumlar ile karşılaşmak mümkündür.

Timer lambası yanıp sönüyorsa, sensörlerde bir sorun olduğu anlamına gelmektedir. Sorunun giderilmesi için teknik servis talebinde bulunmanız yeterli olacaktır.

Filtrelerin temizliğinin sağlanmasını bireysel olarak gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için satılmakta olan özel kimyasalları kullanabileceğiniz gibi dilerseniz sadece su kullanımıyla da temizliğini sağlayabilirsiniz. Plasma filtre temizliği işlemlerinin de ortalama üç ayda bir kez temizlenmesi gerektiğini unutmayınız. Klimanızın kullanımı ile ilgili olarak odanızı aşırı soğutmamaya özen göstermelisiniz. Serin havayı oda içerisinde tutabilmek için kapı ve pencereleri kapalı tutmaya özen göstermelisiniz.

Klimanız çalışırken güneş ışınlarının doğrudan içeri girmesine engel olmanızda fayda olacaktır. Klima çalışması esnasında pencereler kapalı olacağından dolayı fırsat buldukça odayı havalandırmaya özen göstermelisiniz. Geniş ve büyük mekanlarda elektik sarfiyatını azaltmak için ortamı